Zgrzewanie rur PP/PE - Kompleksowy kurs zgrzewania rur PP/PE!

Cena kursu to 1500 zł/os.

Oferujemy kompleksowe szkolenie dla zgrzewaczy rur PP/PE.

Z nami możesz poszerzyć swoje zawodowe kwalifikacje o zupełnie nowe, praktyczne umiejętności. 

Szkolenie przeprowadzane jest w formie jednodniowego spotkania, trwającego około 8 godzin. Kurs zakończony jest egzaminem (teoretycznym i praktycznym).

Już teraz poszerz swoje możliwości na rynku pracy!

SZKOLENIE ZGRZEWANIA RUR PP/PE – dla kogo

Szkolenie ZGRZEWANIA RUR PP/PE jest dedykowane dla osób, które pracują (lub chcą zacząć pracować) jako personel zgrzewający (spajający) przy produkcji zbiorników, armatury z tworzyw sztucznych, instalacji ogrzewania CO2, instalacji wodnych, rurociągów przesyłu gazu itd.

Kurs prowadzi wykwalifikowana kadra szkoleniowa, która może pochwalić się wysokim poziomem wiedzy oraz bogatym doświadczeniem zawodowym. To zespół, który jest otwarty na wszelkie nowości w branży i śledzi wszystkie pojawiające się na rynku informacje.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Kursant, który uzyska pozytywny wynik, otrzymuje certyfikat, zgodny z normą EN ISO 13067. Uczestnictwo w szkoleniu, zdany egzamin końcowy oraz otrzymany certyfikat uprawniają do wykonywania zawodu zgrzewacza rur PP/PE.

Rozporządzenie – uprawnienia zgrzewania rur PP/PE

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalnicznych ( Dz.U. 2000 nr 40 poz. 470), osoby, które wykonują zgrzewanie są zobligowane do posiadania przynajmniej zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Zatem ukończenie kursu i zdany egzamin, poświadczony zdobytym certyfikatem, stanowią podstawę do wykonywania zawodu na tym stanowisku.

Przebieg szkolenia dla zgrzewaczy rur PP/PE

  • Zgrzewanie tworzyw termoplastycznych – omówienie zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa człowieka.
  • Przedstawienie ogólnych informacji z zakresu technologii zgrzewania oraz materiałów termoplastycznych
  • Stanowisko do zgrzewania tworzyw termoplastycznych – jak je przygotować, zgodnie z instrukcją.
  • Przygotowanie elementów do procesu łączenia.
  • Wybór warunków zgrzewania – w oparciu o instrukcje technologiczne.
  • Ocena jakości połączenia – pod względem wykonywanego złącza egzaminacyjnego.

Szkolenie podzielone jest na dwie części – teorię i praktykę.

Szkolenie teoretyczne obejmuje charakterystykę podstawowych pojęć i definicji z zakresu zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa człowieka w trakcie zgrzewania tworzyw termoplastycznych; fizyko-chemiczne właściwości tworzyw termoplastycznych (PP, PE) oraz omówienie metod zgrzewania tworzyw termoplastycznych metodami czołowymi pod względem ich charakterystyki i klasyfikacji.

Podczas szkolenia praktycznego uczestnik kursu będzie mógł zdobyć przydatną wiedzę na temat przygotowania się do pracy pod względem niezbędnych elementów do zgrzewania, doboru odpowiednich parametrów, wykonania złącza egzaminacyjnego oraz poznania zasad i metod oceny jakości złączy zgrzewanych doczołowo.

Sprawdź terminy i zapisz się

Miejsce szkolenia
Termin
Telefon
 
Miejsce
Zabrze
Termin
31.07.2024
Telefon
NOWA CENA
SZKOLENIA
I EGZAMINY
F-GAZY
1650
1490
lub szkolenie multimedialne i egzamin w cenie 1090 zł
ZAPISZ SIĘ